Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

DFCO Oy

Y-tunnus 3276636-9 93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta Perustettu 2022

DFCO Oy (Y-tunnus: 3276636-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Degerby. Yritys toimii toimialalla 93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (99,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -8200,0 % (EBIT -0,1 mEUR) ja nettotulos -0,1 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -186,4 % ja ROE -186,4 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1,00 kEUR
-99,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-8 200 %
-8213,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
+96,4 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Sandarbergintie 34, Degerby 10160
Perustettu
23.3.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta
Sijainti
Sandarbergintie 34, Degerby 10160
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

DFCO Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto076,01011,00 99,0%
Bruttokate-13,023,031,0-79,0 354,8%
Liiketulos (EBIT)- 263- 19614,0-82,0 685,7%
Nettotulos- 263- 19614,0-82,0 685,7%
Oma pääoma yhteensä26771,085,03,00 96,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)26771,085,03,00 96,5%
Nettovelka- 234-71,0-83,0-3,00 96,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %- 258 %13,9 %-8 200 % 59092,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-98,5 %- 116 %17,9 %- 186 % 1139,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)-98,5 %- 116 %17,9 %- 186 % 1139,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-98,5 %- 116 %17,9 %- 186 % 1139,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 263- 2217,28-90,0 1336,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-87,6 %- 100 %-97,6 %- 100 % 2,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %-93,4 %-82,2 %- 300 % 265,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0000-
Current ratio0000-
Rahat ja rahavarat23471,083,03,00 96,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %0 %93,4 %84,2 %300 % 256,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.