Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Metsämökki Oy

Y-tunnus 3273807-7 02.10 Metsänhoito Perustettu 2022

Metsämökki Oy (Y-tunnus: 3273807-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyrynsalmi. Yritys toimii toimialalla 02.10 Metsänhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (54,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 3,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,7 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 17,6 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
57,0 kEUR
+54,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,51 %
-4,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
22,0 kEUR
+57,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,00
+0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hyryntie 30, Hyrynsalmi 89400
Verkkosivu
www.metsämökkioy.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.3.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.10 Metsänhoito
Sijainti
Hyryntie 30, Hyrynsalmi 89400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Metsämökki Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto42,063,037,057,0 54,1%
Bruttokate36,047,028,034,0 21,4%
Liiketulos (EBIT)2,004,003,002,00 33,3%
Nettotulos2,004,0000-
Oma pääoma yhteensä2,006,005,006,00 20,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)29,021,026,034,0 30,8%
Nettovelka11,012,014,022,0 57,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,76 %6,35 %8,11 %3,51 % 56,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)6,90 %16,0 %12,8 %6,67 % 47,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %100 %0 %0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)13,3 %22,9 %14,0 %7,41 % 47,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,002,491,11-0,176 115,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste6,67 %28,6 %19,2 %17,6 % 8,3%
Nettovelkaantumisaste (%)550 %200 %280 %367 % 31,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %59,5 %20,6 %45,9 %43,9 % 4,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,2140,4000,5711,00 75,1%
Current ratio0,2140,4000,5711,00 75,1%
Rahat ja rahavarat3,002,004,003,00 25,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %-26,2 %-4,76 %-8,11 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.