Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jarmo Kautonen Oy

Y-tunnus 3271193-1 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2022

Jarmo Kautonen Oy (Y-tunnus: 3271193-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kerimäki. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (15,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 8,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 25,6 % ja ROE 28,2 %. Omavaraisuusaste oli 77,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
335 kEUR
-15,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,66 %
-0,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-88,0 kEUR
-17,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,90
+1,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ruotusotamiehentie 7, Kerimäki 58200
Verkkosivu
www.jarmokautonen.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
27.2.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Ruotusotamiehentie 7, Kerimäki 58200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jarmo Kautonen Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto243272396335 15,4%
Bruttokate161170248217 12,5%
Liiketulos (EBIT)35,032,038,029,0 23,7%
Nettotulos27,025,029,023,0 20,7%
Oma pääoma yhteensä27,050,075,088,0 17,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)96,098,0121113 6,6%
Nettovelka-47,0-62,0-75,0-88,0 17,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,4 %11,8 %9,60 %8,66 % 9,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)36,5 %33,0 %34,7 %25,6 % 26,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %64,9 %46,4 %28,2 % 39,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)77,8 %58,2 %49,7 %32,6 % 34,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)27,821,524,414,8 39,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste27,8 %50,5 %62,5 %77,2 % 23,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 174 %- 124 %- 100 %- 100 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,65 %-10,7 %-10,6 %-21,2 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,702,502,974,90 65,0%
Current ratio1,702,502,974,90 65,0%
Rahat ja rahavarat66,078,087,097,0 11,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)37,616,113,86,54 52,6%
Nettokäyttöpääoma %15,6 %19,9 %17,9 %24,5 % 36,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.