Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

AM Nordic Oy

Y-tunnus 3270622-7 43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt Perustettu 2022

AM Nordic Oy (Y-tunnus: 3270622-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Porvoo. Yritys toimii toimialalla 43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (13,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 50,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 24,6 % ja ROE 18,0 %. Omavaraisuusaste oli 96,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
12,0 kEUR
-13,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
50,0 %
-16,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
+63,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,00
+0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Maistraatinkatu 6 A 37, Porvoo 06100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
23.2.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.32 Rakennuspuusepän asennustyöt
Sijainti
Maistraatinkatu 6 A 37, Porvoo 06100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

AM Nordic Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,0027,013,812,0 13,0%
Bruttokate4,0027,016,712,0 28,1%
Liiketulos (EBIT)4,0025,89,216,00 34,9%
Nettotulos3,0021,08,135,00 38,5%
Oma pääoma yhteensä3,0021,127,528,0 1,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)4,0027,029,028,0 3,4%
Nettovelka-4,00-10,2-5,47-2,00 63,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)100 %95,5 %66,7 %50,0 % 25,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)100 %169 %36,8 %24,6 % 33,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %174 %33,5 %18,0 % 46,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)200 %228 %42,4 %25,7 % 39,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,0020,35,322,54 52,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste60,0 %78,0 %94,8 %96,6 % 1,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 133 %-48,5 %-19,9 %-7,14 % 64,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-50,0 %-15,8 %-28,6 %-8,33 % 70,9%
Maksuvalmius
Quick ratio2,001,785,636,00 6,6%
Current ratio2,001,785,636,00 6,6%
Rahat ja rahavarat4,0010,25,472,00 63,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)05,0226,20 100,0%
Nettokäyttöpääoma %50,0 %17,2 %50,9 %41,7 % 18,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.