Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SaverBux Oy

Y-tunnus 3269595-1 53.20 Muu posti-, jakelu- ja kuriiritoiminta Perustettu 2022

SaverBux Oy (Y-tunnus: 3269595-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 53.20 Muu posti-, jakelu- ja kuriiritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (142,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -29,4 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -34,5 % ja ROE -45,5 %. Omavaraisuusaste oli -15,4 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
17,0 kEUR
+143 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-29,4 %
-72,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-6,00 kEUR
-50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,231
-1,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lammaslammentie 8 F 59, Vantaa 01710
Perustettu
19.2.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
53 Posti- ja kuriiritoiminta
Päätoimiala
53.20 Muu posti-, jakelu- ja kuriiritoiminta
Sijainti
Lammaslammentie 8 F 59, Vantaa 01710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SaverBux Oy · 53 Posti- ja kuriiritoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11,07,007,0017,0 142,9%
Bruttokate14,07,003,009,00 200,0%
Liiketulos (EBIT)4,00-5,003,00-5,00 266,7%
Nettotulos4,00-5,003,00-5,00 266,7%
Oma pääoma yhteensä4,005,071,00-4,00 500,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7,006,004,0021,0 425,0%
Nettovelka-5,00-6,00-4,00-6,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)36,4 %-71,4 %42,9 %-29,4 % 168,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)57,1 %-76,9 %60,0 %-34,5 % 157,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %- 110 %98,8 %-45,5 % 146,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %- 111 %100 %-10 000 000 000 % 10000000100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,00-5,382,52-5,09 302,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste57,1 %83,5 %25,0 %-15,4 % 161,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 125 %- 118 %- 400 %- 600 % 50,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-18,2 %-71,4 %-14,3 %118 % 925,2%
Maksuvalmius
Quick ratio2,336,001,330,231 82,6%
Current ratio2,336,001,330,231 82,6%
Rahat ja rahavarat5,006,004,006,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)66,4000-
Nettokäyttöpääoma %36,4 %71,4 %14,3 %- 118 % 925,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.