Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

P.Tallberg Group Oy

Y-tunnus 3269069-1 46.84 Rautakauppatavaroiden, LVI-laitteiden ja -tarvikkeiden tukkukauppa Perustettu 2022

P.Tallberg Group Oy (Y-tunnus: 3269069-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Loviisa. Yritys toimii toimialalla 46.84 Rautakauppatavaroiden, LVI-laitteiden ja -tarvikkeiden tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,7 mEUR (26,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,4 % ja ROE 6,2 %. Omavaraisuusaste oli 27,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
680 kEUR
-26,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,47 %
-1,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
49,0 kEUR
+4,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,39
+1,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Metsänkaatajankuja 19, Loviisa 07920
Verkkosivu
www.boatcare.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.2.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.84 Rautakauppatavaroiden, LVI-laitteiden ja -tarvikkeiden tukkukauppa
Sijainti
Metsänkaatajankuja 19, Loviisa 07920
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

P.Tallberg Group Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto152471930680 26,9%
Bruttokate5,0086,0209156 25,4%
Liiketulos (EBIT)2,0021,023,010,0 56,5%
Nettotulos2,0016,015,02,00 86,7%
Oma pääoma yhteensä2,0018,033,032,0 3,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6,0073,0121117 3,3%
Nettovelka-1,00-3,0047,049,0 4,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,32 %4,46 %2,47 %1,47 % 40,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,3 %53,2 %23,7 %8,40 % 64,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %160 %58,8 %6,15 % 89,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %200 %46,0 %11,4 % 75,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,0016,816,50,243 98,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste33,3 %25,0 %27,0 %27,4 % 1,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-50,0 %-16,7 %142 %153 % 7,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,97 %10,8 %9,35 %10,6 % 13,4%
Maksuvalmius
Quick ratio1,501,261,803,39 88,3%
Current ratio1,501,262,023,78 87,1%
Rahat ja rahavarat1,003,002,0013,0 550,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)9,6134,120,022,5 12,5%
Nettokäyttöpääoma %1,32 %2,97 %4,41 %7,79 % 76,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.