Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Monte Finance Oy

Y-tunnus 3267199-2 46.19 Erikoistumaton agentuuritoiminta Perustettu 2022

Monte Finance Oy (Y-tunnus: 3267199-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Klaukkala. Yritys toimii toimialalla 46.19 Erikoistumaton agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (91,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 50,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
14,0 kEUR
-91,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
1,20 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
-254 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,33
-6,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pääskyntie 15, Klaukkala 01800
Verkkosivu
www.monte.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
9.2.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.19 Erikoistumaton agentuuritoiminta
Sijainti
Pääskyntie 15, Klaukkala 01800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Monte Finance Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto62655116114,0 91,3%
Bruttokate32,933,75,9611,0 84,6%
Liiketulos (EBIT)2,080,1291,930 100,0%
Nettotulos1,640,09401,540 100,0%
Oma pääoma yhteensä1,641,733,283,00 8,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)80,87,803,717,00 88,7%
Nettovelka-70,0-7,65-1,98-7,00 253,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,332 %0,0234 %1,20 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,57 %0,296 %33,5 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %5,57 %61,6 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)126 %7,76 %76,9 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,08-0,02611,76-0,310 117,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste2,03 %22,2 %88,4 %50,0 % 43,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-4 268 %- 441 %-60,4 %- 233 % 285,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,46 %-0,289 %-0,963 %-28,6 % 2869,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,021,298,642,33 73,0%
Current ratio1,021,298,642,33 73,0%
Rahat ja rahavarat70,07,651,987,00 253,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)6,29000-
Nettokäyttöpääoma %0,262 %0,315 %2,04 %28,6 % 1302,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.