Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

WMountains Oy

Y-tunnus 3266443-4 46.34 Juomien tukkukauppa Perustettu 2022

WMountains Oy (Y-tunnus: 3266443-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Turku. Yritys toimii toimialalla 46.34 Juomien tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (27,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 6,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,1 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 28,6 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
121 kEUR
+27,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,61 %
+5,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
48,0 kEUR
+2,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,29
+1,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Brahenkatu 5 D, Turku 20100
Verkkosivu
www.wmountains.com
Perustettu
6.2.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.34 Juomien tukkukauppa
Sijainti
Brahenkatu 5 D, Turku 20100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

WMountains Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto13,016,095,0121 27,4%
Bruttokate8,009,0045,050,0 11,1%
Liiketulos (EBIT)-17,02,001,008,00 700,0%
Nettotulos-18,01,00-5,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä-18,0-20,0-21,0-21,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)28,053,033,047,0 42,4%
Nettovelka33,044,047,048,0 2,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 131 %12,5 %1,05 %6,61 % 529,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-37,0 %3,36 %1,57 %13,1 % 734,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)-64,3 %2,47 %-11,6 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-43,6 %4,40 %1,98 %14,5 % 632,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-17,0-0,0812-1,935,35 377,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-38,3 %-27,8 %-38,9 %28,6 % 173,5%
Nettovelkaantumisaste (%)3 300 %4 400 %4 700 %4 800 % 2,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %308 %406 %54,7 %45,5 % 16,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1,290,9520,8002,29 186,2%
Current ratio3,432,336,006,14 2,3%
Rahat ja rahavarat7,007,002,0015,0 650,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,12977,683,02 60,7%
Nettokäyttöpääoma %131 %175 %26,3 %29,8 % 13,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.