Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Dimazu Oy

Y-tunnus 3262798-3 43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus Perustettu 2022

Dimazu Oy (Y-tunnus: 3262798-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Haarajoki. Yritys toimii toimialalla 43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (5,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 5,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,4 % ja ROE 7,1 %. Omavaraisuusaste oli 66,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
19,0 kEUR
-5,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,26 %
-19,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-20,0 kEUR
-42,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
-5,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Näretie 17, Haarajoki 04480
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
22.1.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
Sijainti
Näretie 17, Haarajoki 04480
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Dimazu Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto61,055,020,019,0 5,0%
Bruttokate23,049,021,013,0 38,1%
Liiketulos (EBIT)6,008,005,001,00 80,0%
Nettotulos5,006,004,001,00 75,0%
Oma pääoma yhteensä5,0011,014,014,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)16,030,016,021,0 31,3%
Nettovelka-11,0-24,0-14,0-20,0 42,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,84 %14,5 %25,0 %5,26 % 79,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)37,5 %34,8 %21,7 %5,41 % 75,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %75,0 %32,0 %7,14 % 77,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)150 %114 %41,7 %7,14 % 82,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,005,532,96-0,324 110,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste29,4 %35,5 %87,5 %66,7 % 23,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 220 %- 218 %- 100 %- 143 % 43,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,64 %-7,27 %-60,0 %-68,4 % 14,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9171,258,003,00 62,5%
Current ratio0,9171,258,003,00 62,5%
Rahat ja rahavarat11,024,014,020,0 42,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %-1,64 %9,09 %70,0 %73,7 % 5,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.