Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tujudent Oy

Y-tunnus 3262003-6 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2022

Tujudent Oy (Y-tunnus: 3262003-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kuopio. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (20,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 62,7 % ja ROE 56,0 %. Omavaraisuusaste oli 92,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
301 kEUR
+20,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,64 %
+2,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-40,0 kEUR
-66,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,5
+4,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rönöntie 19 B 4, Kuopio 70100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
19.1.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Rönöntie 19 B 4, Kuopio 70100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tujudent Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto77,0208249301 20,9%
Bruttokate77,0208249301 20,9%
Liiketulos (EBIT)5,0017,016,026,0 62,5%
Nettotulos4,0013,012,021,0 75,0%
Oma pääoma yhteensä4,0017,028,047,0 67,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6,0023,032,051,0 59,4%
Nettovelka-2,00-13,0-24,0-40,0 66,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,49 %8,17 %6,43 %8,64 % 34,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)83,3 %117 %58,2 %62,7 % 7,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %124 %53,3 %56,0 % 5,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %148 %69,6 %69,3 % 0,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,0013,611,218,4 64,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste80,0 %77,3 %87,5 %92,2 % 5,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-50,0 %-76,5 %-85,7 %-85,1 % 0,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1,30 %-3,85 %-8,03 %-12,0 % 49,4%
Maksuvalmius
Quick ratio5,004,207,7512,5 61,3%
Current ratio5,004,207,7512,5 61,3%
Rahat ja rahavarat2,0013,024,040,0 66,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)14,214,010,312,1 17,5%
Nettokäyttöpääoma %5,19 %7,69 %10,8 %15,3 % 41,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.