Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

TL Financials Oy

Y-tunnus 3261511-4 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2022

TL Financials Oy (Y-tunnus: 3261511-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Västerskog. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (15,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 10,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,2 % ja ROE 25,0 %. Omavaraisuusaste oli 29,1 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 10,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
199 kEUR
-15,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
10,6 %
-10,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
141 kEUR
+45,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
10,8
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lillörintie 8, Västerskog 01120
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.1.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Lillörintie 8, Västerskog 01120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

TL Financials Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto93,0227234199 15,0%
Bruttokate92,0227231192 16,9%
Liiketulos (EBIT)19,032,048,021,0 56,3%
Nettotulos15,026,026,017,0 34,6%
Oma pääoma yhteensä15,040,062,074,0 19,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15,040,0203253 24,6%
Nettovelka-15,0-34,097,0141 45,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)20,4 %14,1 %20,5 %10,6 % 48,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)127 %116 %39,5 %9,21 % 76,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %94,5 %51,0 %25,0 % 51,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)127 %116 %41,6 %9,66 % 76,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)15,023,631,9-0,219 100,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %30,5 %29,1 % 4,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %-85,0 %156 %191 % 22,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-16,1 %-15,0 %46,6 %75,4 % 61,8%
Maksuvalmius
Quick ratio0010,610,8 1,9%
Current ratio0010,610,8 1,9%
Rahat ja rahavarat15,034,032,030,0 6,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00022,0-
Nettokäyttöpääoma %16,1 %16,7 %72,6 %88,4 % 21,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.