Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Culture Farm Oy

Y-tunnus 3255978-1 90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen Perustettu 2021

Culture Farm Oy (Y-tunnus: 3255978-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Keuruu. Yritys toimii toimialalla 90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (29,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 1,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,7 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
53,0 kEUR
+29,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,89 %
-0,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
+25,0 % vs. 2024
Quick ratio 2024
12,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Ampialantie 479, Keuruu 42700
Verkkosivu
www.rahikkalantila.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.12.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen
Sijainti
Ampialantie 479, Keuruu 42700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Culture Farm Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto31,036,041,053,0 29,3%
Bruttokate19,020,022,030,0 36,4%
Liiketulos (EBIT)6,007,001,001,00 0,0%
Nettotulos4,005,001,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä4,009,0011,010,0 9,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11,011,012,011,0 8,3%
Nettovelka-6,00-6,00-4,00-3,00 25,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)19,4 %19,4 %2,44 %1,89 % 22,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)54,5 %63,6 %8,70 %8,70 % 0,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %76,9 %10,0 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)120 %93,3 %9,52 %10,0 % 5,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,005,620,149-0,0406 127,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste40,0 %90,0 %91,7 %100 % 9,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 150 %-66,7 %-36,4 %-30,0 % 17,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %-13,9 %-7,32 %-1,89 % 74,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,8311,012,00 100,0%
Current ratio1,8311,012,04,00 66,7%
Rahat ja rahavarat6,006,004,003,00 25,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %16,1 %27,8 %26,8 %11,3 % 57,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.