Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Palvelukoti Vantaan Kaskelanrinne Oy

Y-tunnus 3255844-7 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut Perustettu 2021

Palvelukoti Vantaan Kaskelanrinne Oy (Y-tunnus: 3255844-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,8 mEUR (6,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 5,4 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 28,9 % ja ROE 18,2 %. Omavaraisuusaste oli 3,5 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2 756 kEUR
+6,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,41 %
+1,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-21,0 kEUR
-125 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,11
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kaskelanrinne 8, Vantaa 01200
Verkkosivu
www.kaskelanrinne.fi
Henkilöstö
35 (2025)
Perustettu
20.12.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut
Sijainti
Kaskelanrinne 8, Vantaa 01200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Palvelukoti Vantaan Kaskelanrinne Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1132 5962 756 6,2%
Bruttokate84,02 4252 663 9,8%
Liiketulos (EBIT)-65,0109149 36,7%
Nettotulos-66,081,03,00 96,3%
Oma pääoma yhteensä-66,015,018,0 20,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)223520512 1,5%
Nettovelka89,084,0-21,0 125,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-57,5 %4,20 %5,41 % 28,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-22,5 %26,9 %28,9 % 7,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)-29,6 %68,1 %18,2 % 73,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-32,2 %45,6 %57,0 % 25,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-65,096,193,0 3,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste60,1 %41,3 %3,52 % 91,5%
Nettovelkaantumisaste (%)8 900 %560 %- 117 % 120,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %156 %12,6 %8,85 % 29,8%
Maksuvalmius
Quick ratio2,481,681,11 33,9%
Current ratio2,481,681,11 33,9%
Rahat ja rahavarat113178249 39,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)33945,429,8 34,4%
Nettokäyttöpääoma %117 %7,82 %1,78 % 77,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.