Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

2S Service Oy

Y-tunnus 3254636-6 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto Perustettu 2021

2S Service Oy (Y-tunnus: 3254636-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (23,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 5,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,0 % ja ROE 3,9 %. Omavaraisuusaste oli 96,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 29,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
231 kEUR
-23,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,19 %
-19,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 184 kEUR
-17,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
29,4
+18,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koivumäentie 15, Espoo 02860
Verkkosivu
www.2s-service.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
15.12.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto
Sijainti
Koivumäentie 15, Espoo 02860
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

2S Service Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto209305303231 23,8%
Bruttokate209305302231 23,5%
Liiketulos (EBIT)99,011174,012,0 83,8%
Nettotulos79,089,059,08,00 86,4%
Oma pääoma yhteensä79,0162208199 4,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)103197228206 9,6%
Nettovelka-74,0- 151- 157- 184 17,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)47,4 %36,4 %24,4 %5,19 % 78,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)96,1 %74,0 %34,8 %5,99 % 82,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %73,9 %31,9 %3,93 % 87,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %92,1 %40,0 %6,39 % 84,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)79,081,543,7-10,1 123,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste76,7 %82,2 %91,2 %96,6 % 5,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-93,7 %-93,2 %-75,5 %-92,5 % 22,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-23,9 %-38,0 %-45,2 %-76,6 % 69,5%
Maksuvalmius
Quick ratio4,295,6311,429,4 157,9%
Current ratio4,295,6311,429,4 157,9%
Rahat ja rahavarat74,0151157184 17,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)055,075,90 100,0%
Nettokäyttöpääoma %37,8 %53,1 %68,6 %86,1 % 25,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.