Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tanssikoulu Tanssis Oy

Y-tunnus 3251095-3 90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta Perustettu 2021

Tanssikoulu Tanssis Oy (Y-tunnus: 3251095-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (5,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 5,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,1 % ja ROE 11,5 %. Omavaraisuusaste oli 66,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
130 kEUR
-5,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,38 %
-14,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-71,0 kEUR
-26,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
-6,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Eteläpuisto 2, Tampere 33200
Verkkosivu
www.tanssis.fi
Perustettu
27.11.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta
Sijainti
Eteläpuisto 2, Tampere 33200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tanssikoulu Tanssis Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto106128138130 5,8%
Bruttokate0113129122 5,4%
Liiketulos (EBIT)17,022,028,07,00 75,0%
Nettotulos14,018,022,06,00 72,7%
Oma pääoma yhteensä13,031,051,053,0 3,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)27,047,058,081,0 39,7%
Nettovelka-24,0-45,0-56,0-71,0 26,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,0 %17,2 %20,3 %5,38 % 73,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)63,0 %59,5 %53,3 %10,1 % 81,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)108 %81,8 %53,7 %11,5 % 78,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)105 %91,7 %65,9 %13,2 % 80,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)14,016,819,11,18 93,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste52,0 %68,9 %89,5 %66,3 % 25,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 185 %- 145 %- 110 %- 134 % 21,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-11,3 %-24,2 %-36,2 %-33,8 % 6,6%
Maksuvalmius
Quick ratio2,253,369,673,00 69,0%
Current ratio2,253,369,673,00 69,0%
Rahat ja rahavarat24,045,056,071,0 26,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0002,81-
Nettokäyttöpääoma %14,2 %25,8 %37,7 %41,5 % 10,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.