Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Osmarle Oy

Y-tunnus 3248715-9 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 2021

Osmarle Oy (Y-tunnus: 3248715-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Perälä. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (12,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 85,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 26,9 % ja ROE 18,2 %. Omavaraisuusaste oli 96,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 23,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
7,00 kEUR
-12,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
85,7 %
-5,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-23,0 kEUR
-23,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
23,0
-5,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Joentaustantie 691, Perälä 64720
Perustettu
16.11.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Joentaustantie 691, Perälä 64720
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Osmarle Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10,08,008,017,00 12,6%
Bruttokate10,09,009,109,00 1,1%
Liiketulos (EBIT)9,007,007,306,00 17,8%
Nettotulos9,004,003,634,00 10,2%
Oma pääoma yhteensä9,0020,019,924,0 20,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11,021,020,624,0 16,5%
Nettovelka-11,0-19,0-18,6-23,0 23,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)90,0 %87,5 %91,1 %85,7 % 5,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)81,8 %43,8 %35,1 %26,9 % 23,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %27,6 %18,2 %18,2 % 0,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %48,3 %36,6 %28,0 % 23,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,004,753,952,92 26,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste81,8 %95,2 %96,8 %96,0 % 0,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 122 %-95,0 %-93,7 %-95,8 % 2,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-90,0 %- 225 %- 224 %- 314 % 40,2%
Maksuvalmius
Quick ratio5,5019,028,123,0 18,1%
Current ratio5,5019,028,123,0 18,1%
Rahat ja rahavarat11,019,018,623,0 23,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %90,0 %225 %224 %314 % 40,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.