Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Veklari Oy

Y-tunnus 3246290-4 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2021

Veklari Oy (Y-tunnus: 3246290-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulunsalo. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (103,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 1,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,4 % ja ROE 50,0 %. Omavaraisuusaste oli 2,4 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
191 kEUR
+103 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,57 %
-2,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
52,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,11
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Karhuojantie 193, Oulunsalo 90460
Verkkosivu
www.veklari.fi
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
4.11.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Karhuojantie 193, Oulunsalo 90460
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Veklari Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto71,097,094,0191 103,2%
Bruttokate65,091,079,0161 103,8%
Liiketulos (EBIT)1,003,004,003,00 25,0%
Nettotulos002,001,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä002,002,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)71,065,064,083,0 29,7%
Nettovelka-5,0055,052,052,0 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,41 %3,09 %4,26 %1,57 % 63,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,41 %4,41 %6,20 %5,44 % 12,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %0 %5,97 %50,0 % 737,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %10,2 %6,72 %6,30 % 6,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,003,00-1,49-2,77 85,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0 %0 %3,08 %2,44 % 20,8%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %10 000 %2 600 %2 600 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %93,0 %62,9 %59,6 %35,6 % 40,3%
Maksuvalmius
Quick ratio3,503,001,711,11 35,1%
Current ratio3,503,001,711,11 35,1%
Rahat ja rahavarat5,003,007,0012,0 71,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)41,156,481,532,5 60,1%
Nettokäyttöpääoma %14,1 %12,4 %12,8 %1,57 % 87,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.