Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Opasol Charter Oy

Y-tunnus 3245414-6 77.12 Kuorma-autojen ja muiden raskaiden ajoneuvojen vuokraus ja leasing Perustettu 2021

Opasol Charter Oy (Y-tunnus: 3245414-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kuhmoinen. Yritys toimii toimialalla 77.12 Kuorma-autojen ja muiden raskaiden ajoneuvojen vuokraus ja leasing. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (10,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 1,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,2 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 5,9 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
88,0 kEUR
+10,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,14 %
-0,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
3,00 kEUR
-62,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,08
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kuntotie 6, Kuhmoinen 17800
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.11.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
77 Vuokraus- ja leasingtoiminta
Päätoimiala
77.12 Kuorma-autojen ja muiden raskaiden ajoneuvojen vuokraus ja leasing
Sijainti
Kuntotie 6, Kuhmoinen 17800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Opasol Charter Oy · 77 Vuokraus- ja leasingtoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto82,029080,088,0 10,0%
Bruttokate82,028780,088,0 10,0%
Liiketulos (EBIT)3,002,001,001,00 0,0%
Nettotulos3,001,0000-
Oma pääoma yhteensä3,004,003,003,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)35,060,041,052,0 26,8%
Nettovelka-4,0023,08,003,00 62,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,66 %0,690 %1,25 %1,14 % 8,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,57 %4,21 %1,98 %2,15 % 8,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %28,6 %0 %0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %13,3 %4,00 %4,88 % 22,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,001,72-1,65-1,08 34,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste8,57 %6,56 %7,50 %5,88 % 21,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 133 %575 %267 %100 % 62,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %34,1 %19,3 %32,5 %42,0 % 29,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,091,131,221,08 11,5%
Current ratio1,091,131,221,08 11,5%
Rahat ja rahavarat4,001,0011,011,0 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13850,359,3129 117,5%
Nettokäyttöpääoma %3,66 %1,72 %6,25 %3,41 % 45,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.