Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Itä-Suomen Ykköskoulutus Oy

Y-tunnus 3244170-8 85.53 Kuljettajakoulutus Perustettu 2021

Itä-Suomen Ykköskoulutus Oy (Y-tunnus: 3244170-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Joensuu. Yritys toimii toimialalla 85.53 Kuljettajakoulutus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (1,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 3,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,5 % ja ROE 18,8 %. Omavaraisuusaste oli 35,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
144 kEUR
-1,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,47 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
10,0 kEUR
-58,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,55
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Länsikatu 15 B 3, Joensuu 80110
Verkkosivu
www.liikennekoulumikko.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
25.10.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.53 Kuljettajakoulutus
Sijainti
Länsikatu 15 B 3, Joensuu 80110
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Itä-Suomen Ykköskoulutus Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto133145146144 1,4%
Bruttokate105112109107 1,8%
Liiketulos (EBIT)17,07,005,005,00 0,0%
Nettotulos10,03,001,003,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä10,0-5,0014,018,0 28,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)70,063,055,050,0 9,1%
Nettovelka29,049,024,010,0 58,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,8 %4,83 %3,42 %3,47 % 1,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,3 %10,1 %8,13 %9,52 % 17,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %8,22 %2,60 %18,8 % 623,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)27,4 %10,9 %8,77 %11,2 % 27,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)13,11,13-0,7710,554 171,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste14,3 %-7,35 %25,9 %35,3 % 36,3%
Nettovelkaantumisaste (%)290 %4 900 %171 %55,6 % 67,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %27,8 %35,2 %21,2 %13,2 % 37,7%
Maksuvalmius
Quick ratio2,000,9141,941,55 20,1%
Current ratio2,000,9141,941,55 20,1%
Rahat ja rahavarat23,017,09,0014,0 55,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)30,232,745,045,6 1,3%
Nettokäyttöpääoma %13,5 %-2,07 %10,3 %8,33 % 19,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.