Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

YLIVOIMALAITOS OY

Y-tunnus 3239277-4 79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta Perustettu 2021

YLIVOIMALAITOS OY (Y-tunnus: 3239277-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sodankylä. Yritys toimii toimialalla 79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (83,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -400,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -22,0 % ja ROE -27,4 %. Omavaraisuusaste oli 37,5 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 14,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
-83,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 400 %
-429,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
21,0 kEUR
+48,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
14,0
+12,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hallitie 5, Sodankylä 99600
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
23.9.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
79 Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Sijainti
Hallitie 5, Sodankylä 99600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

YLIVOIMALAITOS OY · 79 Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto21,929,312,12,00 83,5%
Bruttokate18,729,312,1-2,00 116,5%
Liiketulos (EBIT)-18,811,93,56-8,00 324,7%
Nettotulos-18,811,83,54-8,00 326,0%
Oma pääoma yhteensä-18,8-7,00-3,46-11,0 217,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)50,843,335,423,0 35,0%
Nettovelka48,329,014,121,0 48,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-86,1 %40,5 %29,5 %- 400 % 1455,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-27,1 %19,8 %8,01 %-22,0 % 374,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)-37,1 %25,2 %9,02 %-27,4 % 403,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-29,5 %22,1 %8,94 %-23,1 % 358,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-18,87,610,0908-11,1 12324,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste2,28 %30,0 %46,8 %37,5 % 19,9%
Nettovelkaantumisaste (%)4 829 %2 896 %1 415 %2 100 % 48,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %247 %121 %139 %1 100 % 691,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3880,8761,2114,0 1057,0%
Current ratio0,3880,8761,2114,0 1057,0%
Rahat ja rahavarat15,514,722,013,0 40,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)29,012822,80 100,0%
Nettokäyttöpääoma %- 139 %-12,9 %32,8 %650 % 1881,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.