Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

V&H Service OY

Y-tunnus 3238324-5 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2021

V&H Service OY (Y-tunnus: 3238324-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lempäälä. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,4 mEUR (41,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 18,4 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 41,7 % ja ROE 42,0 %. Omavaraisuusaste oli 83,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 357 kEUR
+41,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,4 %
-12,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 255 kEUR
-67,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,87
+1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hulikanmutka 4 B, Lempäälä 37570
Verkkosivu
www.vhservice.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
27.9.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Hulikanmutka 4 B, Lempäälä 37570
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

V&H Service OY · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2053849621 357 41,1%
Bruttokate102212568626 10,2%
Liiketulos (EBIT)66,0120296250 15,5%
Nettotulos50,092,0233192 17,6%
Oma pääoma yhteensä50,0142366548 49,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)212215543655 20,6%
Nettovelka35,0-8,00- 152- 255 67,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)32,2 %31,3 %30,8 %18,4 % 40,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)31,1 %56,2 %78,4 %41,7 % 46,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %95,8 %91,7 %42,0 % 54,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)43,1 %71,4 %101 %52,5 % 48,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)52,280,6217163 24,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste23,5 %66,0 %67,4 %83,7 % 24,2%
Nettovelkaantumisaste (%)70,0 %-5,63 %-41,5 %-46,5 % 12,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %45,9 %6,25 %-1,35 %-10,9 % 707,4%
Maksuvalmius
Quick ratio1,421,911,652,87 73,9%
Current ratio1,422,281,773,07 73,4%
Rahat ja rahavarat69,049,0190255 34,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26,77,6014,411,8 18,1%
Nettokäyttöpääoma %12,2 %10,7 %11,1 %16,3 % 46,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.