Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

TostaNoin Oy

Y-tunnus 3238261-3 10.89 Muualla luokittelematon muiden elintarvikkeiden valmistus Perustettu 2021

TostaNoin Oy (Y-tunnus: 3238261-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Riihimäki. Yritys toimii toimialalla 10.89 Muualla luokittelematon muiden elintarvikkeiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (50,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3,00 kEUR
-50,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
100 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-12,0 kEUR
+20,0 % vs. 2024
Quick ratio 2024
8,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Männistöntie 21, Riihimäki 11130
Perustettu
27.9.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
10 Elintarvikkeiden valmistus
Päätoimiala
10.89 Muualla luokittelematon muiden elintarvikkeiden valmistus
Sijainti
Männistöntie 21, Riihimäki 11130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

TostaNoin Oy · 10 Elintarvikkeiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9,0012,06,003,00 50,0%
Bruttokate4,0013,07,002,00 71,4%
Liiketulos (EBIT)3,009,006,000 100,0%
Nettotulos2,008,005,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä2,0010,015,014,0 6,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)10,017,016,014,0 12,5%
Nettovelka-9,00-15,0-15,0-12,0 20,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)33,3 %75,0 %100 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)30,0 %66,7 %36,4 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %133 %40,0 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)150 %164 %52,2 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,006,814,05-1,42 135,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste20,0 %55,6 %88,2 %100 % 13,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 450 %- 150 %- 100 %-85,7 % 14,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-11,1 %-58,3 %- 217 %- 400 % 84,3%
Maksuvalmius
Quick ratio1,252,138,000 100,0%
Current ratio1,252,138,000 100,0%
Rahat ja rahavarat9,0015,015,012,0 20,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %22,2 %75,0 %233 %467 % 100,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.