Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Medarte Oy

Y-tunnus 3231456-5 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta Perustettu 2021

Medarte Oy (Y-tunnus: 3231456-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (13,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 4,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,2 % ja ROE 17,4 %. Omavaraisuusaste oli 42,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
50,0 kEUR
-13,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,00 %
-2,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-10,0 kEUR
+41,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,75
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Uittajankatu 12 A 3, Tampere 33250
Verkkosivu
www.medarte.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
25.8.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta
Sijainti
Uittajankatu 12 A 3, Tampere 33250
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Medarte Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto68,074,058,050,0 13,8%
Bruttokate68,074,058,050,0 13,8%
Liiketulos (EBIT)8,003,004,002,00 50,0%
Nettotulos6,002,003,002,00 33,3%
Oma pääoma yhteensä6,008,0011,012,0 9,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)26,031,021,028,0 33,3%
Nettovelka-9,00-7,00-17,0-10,0 41,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)11,8 %4,05 %6,90 %4,00 % 42,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)30,8 %10,5 %15,4 %8,16 % 47,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %28,6 %31,6 %17,4 % 44,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)160 %46,2 %42,1 %17,4 % 58,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,002,433,240,959 70,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste22,2 %25,8 %52,4 %42,9 % 18,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 150 %-87,5 %- 155 %-83,3 % 46,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %17,6 %21,6 %-12,1 %12,0 % 199,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,241,352,101,75 16,7%
Current ratio1,241,352,101,75 16,7%
Rahat ja rahavarat9,007,0017,010,0 41,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)91,311818,9131 593,1%
Nettokäyttöpääoma %7,35 %10,8 %19,0 %24,0 % 26,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.