Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jarsaiyl Oy

Y-tunnus 3229573-9 42.99 Muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen Perustettu 2021

Jarsaiyl Oy (Y-tunnus: 3229573-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hammaslahti. Yritys toimii toimialalla 42.99 Muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (17,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -4,2 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -10,0 % ja ROE -40,0 %. Omavaraisuusaste oli 20,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,6), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
24,0 kEUR
-17,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-4,17 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
3,00 kEUR
+200 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,600
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Metsästysmajantie 7, Hammaslahti 82200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.8.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
42 Maa- ja vesirakentaminen
Päätoimiala
42.99 Muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen
Sijainti
Metsästysmajantie 7, Hammaslahti 82200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jarsaiyl Oy · 42 Maa- ja vesirakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9,0012,021,029,024,0 17,2%
Bruttokate6,006,0015,012,013,0 8,3%
Liiketulos (EBIT)4,00-2,002,000-1,00-
Nettotulos3,00-2,002,000-1,00-
Oma pääoma yhteensä3,001,003,003,002,00 33,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5,003,009,0010,010,0 0,0%
Nettovelka-5,00-1,00-1,001,003,00 200,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)44,4 %-16,7 %9,52 %0 %-4,17 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)80,0 %-50,0 %33,3 %0 %-10,0 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %- 100 %100 %0 %-40,0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)200 %- 200 %133 %0 %-20,0 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,00-2,281,91-0,284-1,47 417,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %25,0 %33,3 %30,0 %20,0 % 33,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 167 %- 100 %-33,3 %33,3 %150 % 350,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-22,2 %16,7 %23,8 %20,7 %33,3 % 60,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,670,6670,6671,200,600 50,0%
Current ratio1,670,6670,6671,200,600 50,0%
Rahat ja rahavarat5,001,001,001,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)030,434,837,815,2 59,8%
Nettokäyttöpääoma %22,2 %-8,33 %-9,52 %3,45 %-8,33 % 341,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.