Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Onterox Oy

Y-tunnus 3229111-3 33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus Perustettu 2021

Onterox Oy (Y-tunnus: 3229111-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (8,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 15,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,9 % ja ROE 9,5 %. Omavaraisuusaste oli 63,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
13,0 kEUR
+8,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,4 %
-9,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
6,00 kEUR
-40,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,462
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Väliahontie 68, Oulu 90800
Perustettu
15.8.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.20 Teollisuuden koneiden ja laitteiden asennus
Sijainti
Väliahontie 68, Oulu 90800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Onterox Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto20,012,012,013,0 8,3%
Bruttokate21,015,015,013,0 13,3%
Liiketulos (EBIT)8,003,003,002,00 33,3%
Nettotulos6,002,002,001,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä6,008,0010,011,0 10,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)37,034,032,036,0 12,5%
Nettovelka7,0011,010,06,00 40,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,0 %25,0 %25,0 %15,4 % 38,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)21,6 %11,3 %9,09 %5,88 % 35,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %28,6 %22,2 %9,52 % 57,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)47,1 %21,6 %14,3 %8,89 % 37,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,001,301,11-0,0812 107,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste47,4 %58,8 %68,8 %63,9 % 7,1%
Nettovelkaantumisaste (%)117 %138 %100 %54,5 % 45,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %135 %208 %167 %146 % 12,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3000,2140,2000,462 131,0%
Current ratio0,3000,2140,2000,462 131,0%
Rahat ja rahavarat5,001,002,006,00 200,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)060,800-
Nettokäyttöpääoma %-70,0 %-91,7 %-66,7 %-53,8 % 19,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.