Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

VILLA JA PERINNE Oy

Y-tunnus 3226229-1 14.29 Muualla luokittelematon muiden vaatteiden ja asusteiden valmistus Perustettu 2021

VILLA JA PERINNE Oy (Y-tunnus: 3226229-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kukonkylä. Yritys toimii toimialalla 14.29 Muualla luokittelematon muiden vaatteiden ja asusteiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (10,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -9,1 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -44,4 % ja ROE -66,7 %. Omavaraisuusaste oli 66,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
22,0 kEUR
+10,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-9,09 %
-24,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
+66,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,00
-2,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lampimäentie 85, Kukonkylä 63880
Verkkosivu
villajaperinne.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
29.7.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
14 Vaatteiden valmistus
Päätoimiala
14.29 Muualla luokittelematon muiden vaatteiden ja asusteiden valmistus
Sijainti
Lampimäentie 85, Kukonkylä 63880
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

VILLA JA PERINNE Oy · 14 Vaatteiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7,0019,020,022,0 10,0%
Bruttokate7,0021,022,023,0 4,5%
Liiketulos (EBIT)1,001,003,00-2,00 166,7%
Nettotulos1,001,002,00-2,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä1,002,004,002,00 50,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3,004,006,003,00 50,0%
Nettovelka-3,00-2,00-3,00-1,00 66,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,3 %5,26 %15,0 %-9,09 % 160,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,3 %28,6 %60,0 %-44,4 % 174,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %66,7 %66,7 %-66,7 % 200,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %100 %120 %-66,7 % 155,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,000,9052,81-2,38 184,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste33,3 %40,0 %66,7 %66,7 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 300 %- 100 %-75,0 %-50,0 % 33,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-14,3 %5,26 %-5,00 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,501,333,001,00 66,7%
Current ratio1,501,333,003,00 0,0%
Rahat ja rahavarat3,002,003,001,00 66,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %14,3 %5,26 %20,0 %9,09 % 54,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.