Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Seuramies Oy

Y-tunnus 3224462-4 62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta Perustettu 2021

Seuramies Oy (Y-tunnus: 3224462-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Siivikkala. Yritys toimii toimialalla 62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (16,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 20,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 40,0 % ja ROE 33,3 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
5,00 kEUR
-16,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,0 %
-13,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
+66,7 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Näädäntie 5, Siivikkala 33450
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
19.7.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta
Sijainti
Näädäntie 5, Siivikkala 33450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Seuramies Oy · 62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6,006,005,00 16,7%
Bruttokate5,003,002,00 33,3%
Liiketulos (EBIT)2,002,001,00 50,0%
Nettotulos2,001,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä2,003,003,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2,003,002,00 33,3%
Nettovelka-2,00-3,00-1,00 66,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)33,3 %33,3 %20,0 % 39,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)100 %80,0 %40,0 % 50,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %40,0 %33,3 % 16,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %80,0 %40,0 % 50,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,001,810,716 60,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %- 100 %-33,3 % 66,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-33,3 %-50,0 %-20,0 % 60,0%
Maksuvalmius
Quick ratio000-
Current ratio000-
Rahat ja rahavarat2,003,001,00 66,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %33,3 %50,0 %40,0 % 20,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.