Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fin Truck Oy

Y-tunnus 3222045-4 52.25 Logistiikkapalvelut Perustettu 2021

Fin Truck Oy (Y-tunnus: 3222045-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kotka. Yritys toimii toimialalla 52.25 Logistiikkapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,7 mEUR (29,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 2,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 23,1 % ja ROE 47,1 %. Omavaraisuusaste oli 33,8 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 662 kEUR
+29,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,89 %
+2,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-57,0 kEUR
-39,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,51
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Topiaksenkatu 9, Kotka 48770
Henkilöstö
8 (2025)
Perustettu
2.7.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.25 Logistiikkapalvelut
Sijainti
Topiaksenkatu 9, Kotka 48770
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fin Truck Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1969871 0071 2861 662 29,2%
Bruttokate168933449604866 43,4%
Liiketulos (EBIT)-51,867,023,012,048,0 300,0%
Nettotulos-51,867,023,010,036,0 260,0%
Oma pääoma yhteensä-29,338,058,063,090,0 42,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)63,2178123150265 76,7%
Nettovelka-8,33-58,0-20,0-41,0-57,0 39,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-26,4 %6,79 %2,28 %0,933 %2,89 % 209,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-56,0 %49,5 %15,3 %8,79 %23,1 % 162,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)-81,9 %132 %47,9 %16,5 %47,1 % 185,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 331 %198 %36,8 %15,9 %42,9 % 169,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-51,868,317,93,0030,9 930,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-17,8 %30,0 %59,7 %52,3 %33,8 % 35,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 833 %- 153 %-34,5 %-65,1 %-63,3 % 2,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %17,0 %3,95 %2,98 %2,41 %3,73 % 54,8%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9741,151,421,511,51 0,0%
Current ratio0,9761,151,421,511,51 0,0%
Rahat ja rahavarat24,074,036,057,0114 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13,52,961,8100-
Nettokäyttöpääoma %-0,506 %1,52 %2,09 %2,88 %3,67 % 27,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.