Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SaSi Paikallavalu Oy

Y-tunnus 3221310-7 42.13 Siltojen ja tunneleiden rakentaminen Perustettu 2021

SaSi Paikallavalu Oy (Y-tunnus: 3221310-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 42.13 Siltojen ja tunneleiden rakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,4 mEUR (19,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 3,5 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,5 % ja ROE 39,1 %. Omavaraisuusaste oli 12,6 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2 360 kEUR
+19,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,52 %
-8,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-32,0 kEUR
-39,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,14
-1,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Keilaranta 1, Espoo 02150
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.7.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
42 Maa- ja vesirakentaminen
Päätoimiala
42.13 Siltojen ja tunneleiden rakentaminen
Sijainti
Keilaranta 1, Espoo 02150
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SaSi Paikallavalu Oy · 42 Maa- ja vesirakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 4581 1221 9842 360 19,0%
Bruttokate220278378239 36,8%
Liiketulos (EBIT)18216424183,0 65,6%
Nettotulos14713820350,0 75,4%
Oma pääoma yhteensä14713920650,0 75,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)264265321398 24,0%
Nettovelka-24,0-2,00-23,0-32,0 39,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,5 %14,6 %12,1 %3,52 % 70,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)69,3 %65,0 %86,7 %17,5 % 79,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %96,5 %118 %39,1 % 66,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %121 %147 %49,0 % 66,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)14511717946,4 74,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste55,5 %52,3 %64,4 %12,6 % 80,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-16,3 %-1,44 %-11,2 %-64,0 % 471,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %6,45 %11,1 %4,59 %13,4 % 191,9%
Maksuvalmius
Quick ratio2,242,092,811,14 59,4%
Current ratio2,242,092,811,14 59,4%
Rahat ja rahavarat24,02,0023,032,0 39,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)40,832,922,343,6 95,5%
Nettokäyttöpääoma %10,0 %12,3 %10,4 %2,08 % 80,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.