Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Champions Corner Oy

Y-tunnus 3220795-4 62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus Perustettu 2021

Champions Corner Oy (Y-tunnus: 3220795-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (18,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 47,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,3 % ja ROE 9,2 %. Omavaraisuusaste oli 97,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 19,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
19,0 kEUR
+18,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
47,4 %
+3,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-37,0 kEUR
-32,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
19,0
+12,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Erkkilänkatu 11 A, Tampere 33100
Verkkosivu
www.ccorner.net
Perustettu
28.6.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Sijainti
Erkkilänkatu 11 A, Tampere 33100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Champions Corner Oy · 62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto3,006,007,0016,019,0 18,8%
Bruttokate4,007,009,0014,011,0 21,4%
Liiketulos (EBIT)1,005,004,007,009,00 28,6%
Nettotulos1,004,003,005,007,00 40,0%
Oma pääoma yhteensä61,065,067,072,080,0 11,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)61,065,070,076,083,0 9,2%
Nettovelka-15,0-19,0-23,0-28,0-37,0 32,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)33,3 %83,3 %57,1 %43,8 %47,4 % 8,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,64 %7,94 %5,93 %9,59 %11,3 % 17,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,64 %6,35 %4,55 %7,19 %9,21 % 28,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)1,67 %8,06 %6,06 %10,1 %11,8 % 16,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,00-1,77-2,15-0,3380,189 155,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,4 %98,5 %97,1 %93,5 %97,6 % 4,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-24,6 %-29,2 %-34,3 %-38,9 %-46,3 % 19,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 467 %- 300 %- 300 %- 144 %- 184 % 27,8%
Maksuvalmius
Quick ratio16,020,012,56,2019,0 206,5%
Current ratio16,020,012,56,2019,0 206,5%
Rahat ja rahavarat15,019,023,028,037,0 32,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000019,2-
Nettokäyttöpääoma %500 %317 %329 %163 %189 % 16,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.