Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kahvila Lammenkulma Oy

Y-tunnus 3213475-9 56.30 Baarit ja kahvilat Perustettu 2021

Kahvila Lammenkulma Oy (Y-tunnus: 3213475-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Forssa. Yritys toimii toimialalla 56.30 Baarit ja kahvilat. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,4 % ja ROE 22,2 %. Omavaraisuusaste oli 23,8 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
130 kEUR
-3,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,769 %
-3,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
-75,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,500
-5,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vapaudenkatu 4, Forssa 30100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
25.5.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
56 Ravitsemistoiminta
Päätoimiala
56.30 Baarit ja kahvilat
Sijainti
Vapaudenkatu 4, Forssa 30100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kahvila Lammenkulma Oy · 56 Ravitsemistoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto142229219134130 3,0%
Bruttokate91,014814010575,0 28,6%
Liiketulos (EBIT)7,004,00-4,006,001,00 83,3%
Nettotulos4,001,00-6,005,001,00 80,0%
Oma pääoma yhteensä4,005,00-1,004,005,00 25,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)73,070,055,06,0021,0 250,0%
Nettovelka5,00-3,00-3,00-4,00-7,00 75,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,93 %1,75 %-1,83 %4,48 %0,769 % 82,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,59 %6,99 %-6,35 %19,4 %7,41 % 61,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %22,2 %-20,0 %16,9 %22,2 % 31,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,9 %11,4 %-11,6 %36,4 %20,0 % 45,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,60-0,635-7,973,450,622 82,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste5,33 %7,04 %-1,79 %80,0 %23,8 % 70,3%
Nettovelkaantumisaste (%)125 %-60,0 %- 300 %- 100 %- 140 % 40,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %21,8 %11,4 %11,4 %-2,24 %6,92 % 408,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,951,641,306,000,500 91,7%
Current ratio2,051,711,376,000,625 89,6%
Rahat ja rahavarat40,040,031,04,007,00 75,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)2,574,785,0002,81-
Nettokäyttöpääoma %15,5 %8,73 %4,57 %3,73 %-4,62 % 223,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.