Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

VGM Group Oy

Y-tunnus 3213182-2 79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta Perustettu 2021

VGM Group Oy (Y-tunnus: 3213182-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rauha. Yritys toimii toimialalla 79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (10,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 4,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,4 % ja ROE 20,7 %. Omavaraisuusaste oli 23,5 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,4), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
96,0 kEUR
-10,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,17 %
+2,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
38,0 kEUR
-55,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,417
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vipelenkuja 2, Rauha 55320
Verkkosivu
www.vgmgroup.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
24.5.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
79 Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
79.90 Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Sijainti
Vipelenkuja 2, Rauha 55320
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

VGM Group Oy · 79 Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto55,015213510796,0 10,3%
Bruttokate34,057,057,061,056,0 8,2%
Liiketulos (EBIT)7,004,003,002,004,00 100,0%
Nettotulos6,003,002,002,003,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä6,009,0011,013,016,0 23,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)22,054,012511169,0 37,8%
Nettovelka-8,003,0075,085,038,0 55,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,7 %2,63 %2,22 %1,87 %4,17 % 123,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)31,8 %10,5 %3,35 %1,69 %4,44 % 162,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %40,0 %20,0 %16,7 %20,7 % 24,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)46,7 %16,0 %4,51 %2,01 %5,10 % 153,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,002,68-0,406-7,46-5,55 25,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste28,6 %16,7 %8,80 %11,7 %23,5 % 100,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 133 %33,3 %682 %654 %238 % 63,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1,82 %14,5 %75,6 %88,8 %53,1 % 40,2%
Maksuvalmius
Quick ratio2,431,440,7200,4000,417 4,2%
Current ratio3,141,891,001,301,15 11,5%
Rahat ja rahavarat16,024,014,03,002,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)002,7003,80-
Nettokäyttöpääoma %27,3 %11,2 %0 %2,80 %2,08 % 25,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.