Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Woimatalli Oy

Y-tunnus 3207430-3 95.32 Moottoripyörien korjaus ja huolto Perustettu 2021

Woimatalli Oy (Y-tunnus: 3207430-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sastamala. Yritys toimii toimialalla 95.32 Moottoripyörien korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (14,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 3,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,9 % ja ROE 11,3 %. Omavaraisuusaste oli 65,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
86,0 kEUR
-14,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,49 %
-2,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
12,0 kEUR
-25,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,50
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Väinäntie 17, Sastamala 38300
Perustettu
27.4.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.32 Moottoripyörien korjaus ja huolto
Sijainti
Väinäntie 17, Sastamala 38300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Woimatalli Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto58,082,096,010086,0 14,0%
Bruttokate18,031,038,046,044,0 4,3%
Liiketulos (EBIT)3,0010,010,06,003,00 50,0%
Nettotulos2,008,008,002,003,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä7,0015,023,025,028,0 12,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)13,018,025,044,043,0 2,3%
Nettovelka-1,00-1,00-2,0016,012,0 25,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,17 %12,2 %10,4 %6,00 %3,49 % 41,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)23,1 %64,5 %46,5 %17,4 %6,90 % 60,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)28,6 %72,7 %42,1 %8,33 %11,3 % 35,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)37,5 %83,3 %51,3 %18,5 %7,23 % 60,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,007,346,582,62-0,973 137,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste58,3 %88,2 %92,0 %56,8 %65,1 % 14,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-14,3 %-6,67 %-8,70 %64,0 %42,9 % 33,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %6,90 %1,22 %0 %18,0 %16,3 % 9,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4001,501,000,5001,50 200,0%
Current ratio1,605,509,0010,512,0 14,3%
Rahat ja rahavarat1,001,002,001,001,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)04,45000-
Nettokäyttöpääoma %5,17 %11,0 %16,7 %19,0 %25,6 % 34,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.