Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kum-Tech Oy

Y-tunnus 3206304-9 93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta Perustettu 2021

Kum-Tech Oy (Y-tunnus: 3206304-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kintaus. Yritys toimii toimialalla 93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (3,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 26,3 % ja ROE 36,4 %. Omavaraisuusaste oli 56,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,7), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
184 kEUR
+3,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,15 %
-2,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-6,00 kEUR
+33,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,724
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kummuntie 527, Kintaus 41920
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
23.4.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.19 Muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta
Sijainti
Kummuntie 527, Kintaus 41920
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kum-Tech Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6,00130114178184 3,4%
Bruttokate3,0060,072,090,0138 53,3%
Liiketulos (EBIT)-1,0010,010,018,015,0 16,7%
Nettotulos-1,005,0010,014,012,0 14,3%
Oma pääoma yhteensä-1,004,0014,028,038,0 35,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3,0031,027,047,067,0 42,6%
Nettovelka-1,005,001,00-9,00-6,00 33,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-16,7 %7,69 %8,77 %10,1 %8,15 % 19,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-25,0 %57,1 %34,5 %48,6 %26,3 % 45,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)-33,3 %143 %111 %66,7 %36,4 % 45,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %182 %64,5 %75,0 %44,8 % 40,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,008,099,8612,49,35 24,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-20,0 %12,9 %56,0 %60,9 %56,7 % 6,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %125 %7,14 %-32,1 %-15,8 % 50,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %66,7 %18,5 %7,89 %5,06 %12,5 % 147,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6000,5220,8180,8330,724 13,1%
Current ratio0,6000,6521,091,000,828 17,2%
Rahat ja rahavarat1,003,002,009,006,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)12225,39,6110,327,8 169,9%
Nettokäyttöpääoma %-33,3 %-6,15 %0,877 %0 %-2,72 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.