Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Silona Oy

Y-tunnus 3206088-4 96.22 Kauneudenhoitopalvelut Perustettu 2021

Silona Oy (Y-tunnus: 3206088-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Säräisniemi. Yritys toimii toimialalla 96.22 Kauneudenhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (1,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 7,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,5 % ja ROE 18,2 %. Omavaraisuusaste oli 85,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
55,0 kEUR
-1,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,27 %
-1,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-30,0 kEUR
-3,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,50
+4,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Säräisniementie 253, Säräisniemi 91760
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.4.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.22 Kauneudenhoitopalvelut
Sijainti
Säräisniementie 253, Säräisniemi 91760
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Silona Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto25,053,059,056,055,0 1,8%
Bruttokate17,041,047,045,044,0 2,2%
Liiketulos (EBIT)-1,008,006,005,004,00 20,0%
Nettotulos-2,006,004,004,004,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä7,0013,016,020,024,0 20,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)31,040,043,039,035,0 10,3%
Nettovelka-10,0-24,0-29,0-29,0-30,0 3,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-4,00 %15,1 %10,2 %8,93 %7,27 % 18,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %22,5 %14,5 %12,2 %13,5 % 10,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)-28,6 %60,0 %27,6 %22,2 %18,2 % 18,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %34,0 %26,1 %21,7 %21,3 % 1,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,004,302,342,731,02 62,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste26,9 %38,2 %48,5 %62,5 %85,7 % 37,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 143 %- 185 %- 181 %- 145 %- 125 % 13,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-12,0 %-13,2 %-15,3 %-23,2 %-34,5 % 48,7%
Maksuvalmius
Quick ratio4,672,852,642,757,50 172,7%
Current ratio2,581,821,641,953,09 58,5%
Rahat ja rahavarat28,037,037,032,030,0 6,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %76,0 %34,0 %27,1 %-8,93 %3,64 % 140,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.