Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Topliner Ensemble Oy

Y-tunnus 3201910-1 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi Perustettu 2021

Topliner Ensemble Oy (Y-tunnus: 3201910-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tervalampi. Yritys toimii toimialalla 70.20 Liikkeenjohdon konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (39,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 12,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 24,3 % ja ROE 47,1 %. Omavaraisuusaste oli 57,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
181 kEUR
-39,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
12,2 %
+4,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-18,0 kEUR
-149 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,52
+1,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koivuniementie 22, Tervalampi 03220
Verkkosivu
www.topliner.fi
Henkilöstö
6 (2025)
Perustettu
3.4.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.20 Liikkeenjohdon konsultointi
Sijainti
Koivuniementie 22, Tervalampi 03220
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Topliner Ensemble Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto240261187301181 39,9%
Bruttokate230222184280170 39,3%
Liiketulos (EBIT)37,0-5,0024,023,022,0 4,3%
Nettotulos29,0-5,0019,016,016,0 0,0%
Oma pääoma yhteensä33,022,041,032,036,0 12,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)85,029,056,012663,0 50,0%
Nettovelka-64,0-11,0-39,037,0-18,0 148,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)15,4 %-1,92 %12,8 %7,64 %12,2 % 59,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)43,5 %-8,77 %56,5 %26,4 %24,3 % 8,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)87,9 %-18,2 %60,3 %43,8 %47,1 % 7,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)109 %-17,5 %75,0 %35,0 %33,6 % 4,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)30,0-8,1216,913,68,42 38,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste39,3 %78,6 %73,2 %25,2 %57,1 % 126,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 194 %-50,0 %-95,1 %116 %-50,0 % 143,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-5,42 %-1,92 %-12,8 %22,3 %2,21 % 90,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,674,003,400,7332,52 243,8%
Current ratio1,674,003,400,7332,52 243,8%
Rahat ja rahavarat64,011,039,028,023,0 17,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)30,418,219,531,538,3 21,6%
Nettokäyttöpääoma %14,2 %6,90 %19,3 %-7,97 %19,3 % 342,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.