Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vantaan Tapahtumat Oy

Y-tunnus 3198143-8 93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta Perustettu 2021

Vantaan Tapahtumat Oy (Y-tunnus: 3198143-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (14,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 150,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 58,8 % ja ROE 88,9 %. Omavaraisuusaste oli 77,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
6,00 kEUR
-14,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
150 %
+121,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
12,0 kEUR
-33,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,500
+0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ojahaantie 13, Vantaa 01600
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
16.3.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.29 Muualla luokittelematon huvi- ja virkistystoiminta
Sijainti
Ojahaantie 13, Vantaa 01600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vantaan Tapahtumat Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto3,0001977,006,00 14,3%
Bruttokate3,000-2,004,0011,0 175,0%
Liiketulos (EBIT)1,000-13,02,009,00 350,0%
Nettotulos1,000-14,008,00-
Oma pääoma yhteensä1,000-13,0-12,0-4,00 66,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3,00011,09,009,00 0,0%
Nettovelka-2,00016,018,012,0 33,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)33,3 %0 %-6,60 %28,6 %150 % 424,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,3 %0 %-54,2 %8,89 %58,8 % 561,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %0 %- 127 %0 %88,9 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)50,0 %0 %-81,3 %11,8 %64,5 % 446,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,00-0,0946-13,01,628,34 414,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %0 %0 %30,0 %77,8 % 159,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 200 %0 %1 600 %1 800 %1 200 % 33,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-33,3 %0 %12,2 %300 %200 % 33,3%
Maksuvalmius
Quick ratio3,0000,1670,1430,500 249,7%
Current ratio3,0000,6671,003,50 250,0%
Rahat ja rahavarat2,0001,001,001,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)001,8500-
Nettokäyttöpääoma %66,7 %0 %-2,03 %0 %83,3 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.