Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SSAS Oy

Y-tunnus 3197306-7 47.79 Käytettyjen tavaroiden vähittäiskauppa Perustettu 2021

SSAS Oy (Y-tunnus: 3197306-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vaajakoski. Yritys toimii toimialalla 47.79 Käytettyjen tavaroiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (108,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 25,0 % ja ROE 52,6 %. Omavaraisuusaste oli 27,9 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,8), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
150 kEUR
+108 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,67 %
-13,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,839
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vaajakoskentie 123 D, Vaajakoski 40800
Perustettu
12.3.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.79 Käytettyjen tavaroiden vähittäiskauppa
Sijainti
Vaajakoskentie 123 D, Vaajakoski 40800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SSAS Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto19,010149,072,0150 108,3%
Bruttokate19,050,046,080,0147 83,8%
Liiketulos (EBIT)-2,0014,0-12,013,07,00 46,2%
Nettotulos-2,0012,0-13,010,05,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä-2,0010,0-3,007,0012,0 71,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2,0017,09,0012,044,0 266,7%
Nettovelka0-1,00-7,00-3,00-3,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-10,5 %13,9 %-24,5 %18,1 %4,67 % 74,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-50,0 %133 %-82,8 %108 %25,0 % 76,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 100 %200 %- 137 %125 %52,6 % 57,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)200 %311 %- 267 %371 %66,7 % 82,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,0011,2-12,913,35,17 61,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-40,0 %58,8 %-23,1 %63,6 %27,9 % 56,1%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %-10,0 %- 700 %-42,9 %-25,0 % 41,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %26,3 %5,94 %12,2 %1,39 %18,7 % 1245,3%
Maksuvalmius
Quick ratio02,140,6151,250,839 32,9%
Current ratio02,140,6153,001,00 66,7%
Rahat ja rahavarat01,007,003,003,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)03,617,4510,143,8 333,7%
Nettokäyttöpääoma %-26,3 %7,92 %-10,2 %11,1 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.