Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

E & D Enlund Ab

Y-tunnus 3195471-2 43.23 Eristyksen asennus Perustettu 2021

E & D Enlund Ab (Y-tunnus: 3195471-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Teerijärvi. Yritys toimii toimialalla 43.23 Eristyksen asennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 11,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,6 % ja ROE 31,6 %. Omavaraisuusaste oli 35,5 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
34,0 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,8 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
12,0 kEUR
+250 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Krasslandsvägen 42, Teerijärvi 68700
Perustettu
26.2.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.23 Eristyksen asennus
Sijainti
Krasslandsvägen 42, Teerijärvi 68700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

E & D Enlund Ab · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto010,01,00034,0-
Bruttokate010,01,00033,0-
Liiketulos (EBIT)09,001,0004,00-
Nettotulos09,00-1,0003,00-
Oma pääoma yhteensä1,0010,09,008,0011,0 37,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1,0010,09,0028,031,0 10,7%
Nettovelka-1,00-8,00-9,00-8,0012,0 250,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %90,0 %100 %0 %11,8 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %164 %10,5 %0 %13,6 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %164 %-10,5 %0 %31,6 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %164 %10,5 %0 %13,6 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)08,910,0540-0,8511,35 258,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %35,5 % 64,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %-80,0 %- 100 %- 100 %109 % 209,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %-80,0 %- 900 %0 %35,3 %-
Maksuvalmius
Quick ratio00000-
Current ratio00000-
Rahat ja rahavarat1,008,009,0028,08,00 71,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)073,0000-
Nettokäyttöpääoma %0 %100 %900 %0 %23,5 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.