Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Urpoerämies Productions Oy

Y-tunnus 3192051-2 59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto Perustettu 2021

Urpoerämies Productions Oy (Y-tunnus: 3192051-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (4,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 5,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,0 % ja ROE 12,8 %. Omavaraisuusaste oli 92,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 13,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
51,0 kEUR
+4,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,88 %
+26,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-25,0 kEUR
-31,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
13,5
-9,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kaarlo Sarkian katu 8 A 20, Espoo 02600
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
18.2.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Päätoimiala
59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto
Sijainti
Kaarlo Sarkian katu 8 A 20, Espoo 02600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Urpoerämies Productions Oy · 59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto48,078,068,049,051,0 4,1%
Bruttokate39,066,054,035,044,0 25,7%
Liiketulos (EBIT)21,015,010,0-10,03,00 130,0%
Nettotulos16,012,08,00-10,03,00 130,0%
Oma pääoma yhteensä16,027,033,022,025,0 13,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)20,032,036,023,027,0 17,4%
Nettovelka-19,0-28,0-25,0-19,0-25,0 31,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)43,8 %19,2 %14,7 %-20,4 %5,88 % 128,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)105 %57,7 %29,4 %-33,9 %12,0 % 135,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %55,8 %26,7 %-36,4 %12,8 % 135,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)124 %68,2 %33,3 %-36,4 %12,8 % 135,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)17,010,55,45-13,10,919 107,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste84,2 %84,4 %91,7 %95,7 %92,6 % 3,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 119 %- 104 %-75,8 %-86,4 %- 100 % 15,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-33,3 %-29,5 %-32,4 %-36,7 %-45,1 % 22,9%
Maksuvalmius
Quick ratio6,676,4012,023,013,5 41,3%
Current ratio6,676,4012,023,013,5 41,3%
Rahat ja rahavarat19,028,025,019,025,0 31,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)018,748,3014,3-
Nettokäyttöpääoma %35,4 %34,6 %48,5 %44,9 %49,0 % 9,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.