Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pharmia Group Oy

Y-tunnus 3191794-6 70.10 Pääkonttorien toiminta Perustettu 2021

Pharmia Group Oy (Y-tunnus: 3191794-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tuusula. Yritys toimii toimialalla 70.10 Pääkonttorien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (16,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 5,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,6 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,1 % ja ROE 4,2 %. Omavaraisuusaste oli 71,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,8), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
305 kEUR
-16,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,90 %
+3,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
6 092 kEUR
+91,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,763
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kalliotie 2, Tuusula 04360
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
16.2.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.10 Pääkonttorien toiminta
Sijainti
Kalliotie 2, Tuusula 04360
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pharmia Group Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto261349298366305 16,7%
Bruttokate261349298366305 16,7%
Liiketulos (EBIT)-76,0-23,0-26,09,0018,0 100,0%
Nettotulos1 260959- 430748623 16,7%
Oma pääoma yhteensä10 86011 81911 50914 15715 214 7,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15 84617 90116 79717 43721 374 22,6%
Nettovelka4 8945 7585 1723 1806 092 91,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-29,1 %-6,59 %-8,72 %2,46 %5,90 % 139,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,62 %-0,0296 %0,432 %2,86 %3,11 % 8,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,6 %8,46 %-3,69 %5,83 %4,24 % 27,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)9,64 %-0,0299 %0,437 %2,87 %3,12 % 8,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-76,0-1 515-1 698-1 570-1 625 3,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste68,5 %66,0 %68,5 %81,2 %71,2 % 12,3%
Nettovelkaantumisaste (%)45,1 %48,7 %44,9 %22,5 %40,0 % 77,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1 889 %1 716 %1 772 %889 %2 010 % 126,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,510,05840,002160,01100,763 6836,4%
Current ratio1,510,05840,002160,01100,763 6836,4%
Rahat ja rahavarat56,092,06,0027,029,0 7,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %7,28 %- 513 %- 931 %- 660 %-2,95 % 99,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.