Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pharmia Holding Oy

Y-tunnus 3191793-8 64.21 Holdingyhtiöiden toiminta Perustettu 2021

Pharmia Holding Oy (Y-tunnus: 3191793-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tuusula. Yritys toimii toimialalla 64.21 Holdingyhtiöiden toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 19,9 mEUR (7,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 9,3 % (EBIT 1,9 mEUR) ja nettotulos 0,9 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,8 % ja ROE 14,3 %. Omavaraisuusaste oli 18,2 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
19 881 kEUR
+7,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
9,33 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
12 391 kEUR
+9,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,48
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Kalliotie 2, Tuusula 04360
Henkilöstö
85 (2025)
Perustettu
15.2.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Päätoimiala
64.21 Holdingyhtiöiden toiminta
Sijainti
Kalliotie 2, Tuusula 04360
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pharmia Holding Oy · 64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11 76718 02518 49718 49719 881 7,5%
Bruttokate7 19210 4079 261011 528-
Liiketulos (EBIT)8851 301-1 39501 855-
Nettotulos19,2451-2 3970891-
Oma pääoma yhteensä5 1345 2362 550-2 5493 689 244,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)20 97023 23719 2468 79520 253 130,3%
Nettovelka10 35812 16412 26511 34412 391 9,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,52 %7,22 %-7,54 %0 %9,33 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,25 %5,95 %-6,54 %0 %11,8 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)0,373 %8,69 %-61,6 %0 %14,3 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,95 %7,13 %-8,08 %0 %12,9 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)708- 660-3 153-1 4631 021 169,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste24,5 %22,5 %13,2 %-22,5 %18,2 % 180,9%
Nettovelkaantumisaste (%)202 %232 %481 %10 000 %336 % 96,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %113 %91,6 %86,7 %61,3 %75,2 % 22,7%
Maksuvalmius
Quick ratio2,190,9310,56802,48-
Current ratio3,141,701,0703,61-
Rahat ja rahavarat2 4831 48465201 617-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)11673,357,0082,5-
Nettokäyttöpääoma %55,6 %23,5 %2,38 %-30,7 %33,6 % 209,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.