Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Mami & Majuri Oy

Y-tunnus 3190795-9 47.12 Muu erikoistumaton vähittäiskauppa Perustettu 2021

Mami & Majuri Oy (Y-tunnus: 3190795-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Porvoo. Yritys toimii toimialalla 47.12 Muu erikoistumaton vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (57,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -66,7 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -16,7 % ja ROE -23,5 %. Omavaraisuusaste oli 0,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3,00 kEUR
-57,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-66,7 %
-95,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
9,00 kEUR
+12,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,00
-2,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tuomitie 15, Porvoo 06100
Perustettu
14.2.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.12 Muu erikoistumaton vähittäiskauppa
Sijainti
Tuomitie 15, Porvoo 06100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Mami & Majuri Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8,0010,08,007,003,00 57,1%
Bruttokate1,006,004,006,003,00 50,0%
Liiketulos (EBIT)-3,000-1,002,00-2,00 200,0%
Nettotulos-3,000-1,002,00-2,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä-3,00-3,00-4,00-2,00-5,00 150,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15,013,011,010,07,00 30,0%
Nettovelka10,012,013,08,009,00 12,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-37,5 %0 %-12,5 %28,6 %-66,7 % 333,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-16,7 %0 %-6,45 %14,8 %-16,7 % 212,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)-20,0 %0 %-8,33 %19,0 %-23,5 % 223,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-17,6 %0 %-6,67 %15,4 %-18,2 % 218,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3,00-1,32-2,140,959-2,85 397,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0 %0 %9,09 %30,0 %0 % 100,0%
Nettovelkaantumisaste (%)1 000 %1 200 %1 300 %800 %900 % 12,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %138 %130 %163 %129 %333 % 158,1%
Maksuvalmius
Quick ratio8,003,0004,002,00 50,0%
Current ratio15,012,0010,07,00 30,0%
Rahat ja rahavarat7,003,002,003,002,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %175 %110 %138 %129 %200 % 55,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.