Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

ReMatti Oy

Y-tunnus 3187666-2 03.12 Sisävesikalastus Perustettu 2021

ReMatti Oy (Y-tunnus: 3187666-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ruovesi. Yritys toimii toimialalla 03.12 Sisävesikalastus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (33,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -12,5 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -2,8 % ja ROE -50,0 %. Omavaraisuusaste oli 2,7 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,3), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
8,00 kEUR
+33,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-12,5 %
+20,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-12,0 kEUR
-71,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,333
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Utukantie 27, Ruovesi 34600
Perustettu
1.2.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
03 Kalastus ja vesiviljely
Päätoimiala
03.12 Sisävesikalastus
Sijainti
Utukantie 27, Ruovesi 34600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

ReMatti Oy · 03 Kalastus ja vesiviljely
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,0004,626,008,00 33,3%
Bruttokate4,001,004,626,005,00 16,7%
Liiketulos (EBIT)2,001,001,68-2,00-1,00 50,0%
Nettotulos2,001,001,38-2,00-1,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä2,003,004,533,001,00 66,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)30,033,034,733,038,0 15,2%
Nettovelka-4,00-7,00-9,18-7,00-12,0 71,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)50,0 %0 %36,4 %-33,3 %-12,5 % 62,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)6,67 %3,17 %4,97 %-5,91 %-2,82 % 52,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %40,0 %36,6 %-53,1 %-50,0 % 5,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %33,3 %39,5 %-53,1 %-40,0 % 24,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,000,8111,40-2,43-1,28 47,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste6,67 %9,38 %13,1 %9,09 %2,70 % 70,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 200 %- 233 %- 203 %- 233 %-1 200 % 415,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %600 %0 %454 %383 %300 % 21,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1430,2410,3040,2330,333 42,9%
Current ratio0,1430,2410,3040,2330,333 42,9%
Rahat ja rahavarat4,007,009,187,0012,0 71,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %- 600 %0 %- 454 %- 383 %- 300 % 21,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.