Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Savon Tehonuohous Oy

Y-tunnus 3185462-3 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2021

Savon Tehonuohous Oy (Y-tunnus: 3185462-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Siilinjärvi. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (2,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 11,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 48,8 % ja ROE 44,2 %. Omavaraisuusaste oli 88,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 8,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
181 kEUR
+2,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,6 %
+6,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-41,0 kEUR
-156 % vs. 2024
Quick ratio 2025
8,33
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Haarahongantie 15 A 9, Siilinjärvi 71800
Perustettu
22.1.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Haarahongantie 15 A 9, Siilinjärvi 71800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Savon Tehonuohous Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto53,053,0137176181 2,8%
Bruttokate49,049,064,071,080,0 12,7%
Liiketulos (EBIT)21,021,05,009,0021,0 133,3%
Nettotulos17,017,04,008,0017,0 112,5%
Oma pääoma yhteensä17,017,022,030,047,0 56,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)23,023,026,033,053,0 60,6%
Nettovelka-17,0-17,0-13,0-16,0-41,0 156,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)39,6 %39,6 %3,65 %5,11 %11,6 % 127,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)91,3 %91,3 %20,4 %33,9 %48,8 % 44,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %100 %20,5 %30,8 %44,2 % 43,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)131 %131 %26,3 %39,2 %55,3 % 41,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)17,015,42,395,1214,2 177,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste70,8 %70,8 %84,6 %88,2 %88,7 % 0,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %- 100 %-59,1 %-53,3 %-87,2 % 63,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-18,9 %-18,9 %-6,57 %-6,82 %-19,3 % 183,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,003,006,007,508,33 11,1%
Current ratio3,003,006,007,508,33 11,1%
Rahat ja rahavarat17,017,013,016,041,0 156,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)27,527,518,627,016,1 40,4%
Nettokäyttöpääoma %26,4 %26,4 %14,6 %14,8 %24,3 % 64,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.