Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

BEJOR OY

Y-tunnus 3182729-7 56.30 Baarit ja kahvilat Perustettu 2021

BEJOR OY (Y-tunnus: 3182729-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Karjaa. Yritys toimii toimialalla 56.30 Baarit ja kahvilat. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (8,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,3 % ja ROE 22,2 %. Omavaraisuusaste oli -70,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
67,0 kEUR
-8,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,49 %
-2,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
13,0 kEUR
-13,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,00
-0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kauppiaankatu 2, Karjaa 10300
Verkkosivu
www.oldgaragebarbershop.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.1.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
56 Ravitsemistoiminta
Päätoimiala
56.30 Baarit ja kahvilat
Sijainti
Kauppiaankatu 2, Karjaa 10300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

BEJOR OY · 56 Ravitsemistoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto88,088,012973,067,0 8,2%
Bruttokate75,075,012672,066,0 8,3%
Liiketulos (EBIT)-9,00-9,0023,03,001,00 66,7%
Nettotulos-9,00-9,0023,03,001,00 66,7%
Oma pääoma yhteensä-9,00-9,00-17,0-15,0-14,0 6,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)9,009,0010,04,005,00 25,0%
Nettovelka-3,00-3,0024,015,013,0 13,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-10,2 %-10,2 %17,8 %4,11 %1,49 % 63,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-50,0 %-50,0 %102 %13,0 %5,26 % 59,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 100 %- 100 %242 %42,9 %22,2 % 48,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)900 %900 %200 %15,0 %6,67 % 55,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-9,00-8,1523,92,240,905 59,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-47,4 %-47,4 %-60,7 %-78,9 %-70,0 % 11,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 300 %- 300 %2 400 %1 500 %1 300 % 13,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %18,2 %18,2 %20,9 %24,7 %26,9 % 8,9%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4210,4213,001,331,00 24,8%
Current ratio0,4210,4213,001,331,00 24,8%
Rahat ja rahavarat3,003,001,001,002,00 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0019,800-
Nettokäyttöpääoma %-12,5 %-12,5 %4,65 %1,37 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.