Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Carlix Ab

Y-tunnus 3178118-8 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2020

Carlix Ab (Y-tunnus: 3178118-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Luoto. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (13,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 1,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,1 % ja ROE 10,3 %. Omavaraisuusaste oli 27,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
338 kEUR
+13,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,78 %
-3,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
6,00 kEUR
-14,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,19
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Zinkvägen 4 H 1, Luoto 68570
Verkkosivu
www.carlix.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
17.12.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Zinkvägen 4 H 1, Luoto 68570
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Carlix Ab · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto128185222299338 13,0%
Bruttokate67,0105111153169 10,5%
Liiketulos (EBIT)3,004,006,0015,06,00 60,0%
Nettotulos2,003,004,0010,02,00 80,0%
Oma pääoma yhteensä2,005,0010,019,020,0 5,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)30,030,039,074,074,0 0,0%
Nettovelka-26,0-13,0-7,007,006,00 14,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,34 %2,16 %2,70 %5,02 %1,78 % 64,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)10,0 %13,3 %17,4 %28,3 %8,11 % 71,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %85,7 %53,3 %69,0 %10,3 % 85,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)150 %100 %50,0 %47,1 %12,2 % 74,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,003,814,339,841,27 87,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste6,67 %17,2 %25,6 %25,7 %27,4 % 6,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-1 300 %- 260 %-70,0 %36,8 %30,0 % 18,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,56 %5,95 %6,31 %10,4 %9,47 % 8,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,040,7080,9051,251,19 4,8%
Current ratio1,041,211,431,631,69 3,7%
Rahat ja rahavarat26,013,015,024,021,0 12,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)5,701,973,296,108,64 41,6%
Nettokäyttöpääoma %0,781 %2,70 %4,05 %5,02 %5,33 % 6,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.