Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

PIANTO OY

Y-tunnus 3174362-4 96.99 Muu muualla luokittelematon henkilökohtainen palvelutoiminta Perustettu 2020

PIANTO OY (Y-tunnus: 3174362-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rajamäki. Yritys toimii toimialalla 96.99 Muu muualla luokittelematon henkilökohtainen palvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (4,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,7 % ja ROE 20,0 %. Omavaraisuusaste oli 45,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
59,0 kEUR
-4,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,69 %
+0,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
+22,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,00
+0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kievarintie 14, Rajamäki 05200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
23.11.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.99 Muu muualla luokittelematon henkilökohtainen palvelutoiminta
Sijainti
Kievarintie 14, Rajamäki 05200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

PIANTO OY · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto49,053,058,062,059,0 4,8%
Bruttokate45,048,054,058,056,0 3,4%
Liiketulos (EBIT)-1,002,0001,001,00 0,0%
Nettotulos-1,002,0001,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä4,003,003,005,005,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)10,014,010,011,012,0 9,1%
Nettovelka-6,00-6,00-8,00-9,00-7,00 22,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-2,04 %3,77 %0 %1,61 %1,69 % 5,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-10,0 %16,7 %0 %9,52 %8,70 % 8,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)-25,0 %57,1 %0 %25,0 %20,0 % 20,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-25,0 %57,1 %0 %25,0 %20,0 % 20,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,001,62-0,2840,7160,527 26,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste40,0 %21,4 %33,3 %41,7 %45,5 % 9,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 150 %- 200 %- 267 %- 180 %- 140 % 22,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %9,43 %-3,45 %-3,23 %-1,69 % 47,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,401,201,671,572,00 27,4%
Current ratio1,401,201,671,572,00 27,4%
Rahat ja rahavarat6,006,008,009,007,00 22,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)7,4541,312,611,830,9 161,9%
Nettokäyttöpääoma %4,08 %3,77 %6,90 %6,45 %10,2 % 58,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.