Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kuljetus M.Hautala Oy

Y-tunnus 3174262-1 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus Perustettu 2020

Kuljetus M.Hautala Oy (Y-tunnus: 3174262-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Maksniemi. Yritys toimii toimialalla 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (0,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 5,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,8 % ja ROE 21,1 %. Omavaraisuusaste oli 26,6 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
146 kEUR
-0,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,48 %
+4,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka
-
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
1,20
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vaajatie 3, Maksniemi 95230
Perustettu
30.11.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus
Sijainti
Vaajatie 3, Maksniemi 95230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kuljetus M.Hautala Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto60,0119147146 0,7%
Bruttokate60,0119147141 4,1%
Liiketulos (EBIT)4,0027,02,008,00 300,0%
Nettotulos3,0020,004,00-
Oma pääoma yhteensä3,0023,017,021,0 23,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,061,085,079,0 7,1%
Nettovelka-1,00000-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,67 %22,7 %1,36 %5,48 % 302,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)28,6 %72,0 %2,74 %9,76 % 256,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %154 %0 %21,1 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)133 %208 %10,5 %44,4 % 322,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,0021,1-0,1766,39 3730,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste21,4 %37,7 %19,5 %26,6 % 36,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-33,3 %0 %0 %0 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %16,7 %31,9 %47,6 %39,7 % 16,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8181,641,111,20 8,1%
Current ratio0,8181,641,111,20 8,1%
Rahat ja rahavarat1,00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %-3,33 %13,4 %4,76 %7,53 % 58,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.