Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Neve Isommus Oy

Y-tunnus 3174100-4 35.13 Sähkön siirto Perustettu 2020

Neve Isommus Oy (Y-tunnus: 3174100-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rovaniemi. Yritys toimii toimialalla 35.13 Sähkön siirto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -4,5 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,4 % ja ROE 4,3 %. Omavaraisuusaste oli 77,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 30,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
44,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-4,55 %
+6,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
25 910 kEUR
-3,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
30,6
+26,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koskikatu 27, Rovaniemi 96100
Perustettu
30.11.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
35 Sähkö-, kaasu-, lämpö- ja jäähdytyspalvelut
Päätoimiala
35.13 Sähkön siirto
Sijainti
Koskikatu 27, Rovaniemi 96100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Neve Isommus Oy · 35 Sähkö-, kaasu-, lämpö- ja jäähdytyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto15,038,041,044,044,0 0,0%
Bruttokate15,038,041,041,044,0 7,3%
Liiketulos (EBIT)- 309-25,0-16,0-5,00-2,00 60,0%
Nettotulos- 594187-65,0112126 12,5%
Oma pääoma yhteensä2 0182 2052 7412 8522 979 4,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)17 76217 90227 91230 52428 923 5,2%
Nettovelka15 54515 54823 98426 83425 910 3,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-2 060 %-65,8 %-39,0 %-11,4 %-4,55 % 60,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-1,20 %2,29 %1,77 %2,41 %2,44 % 1,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-29,4 %8,86 %-2,63 %4,01 %4,32 % 7,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-1,20 %2,29 %1,77 %2,41 %2,44 % 1,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 309-1 705-1 710-2 642-2 889 9,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste64,7 %65,2 %43,7 %77,4 %77,4 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)770 %705 %875 %941 %870 % 7,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %103 647 %40 916 %58 588 %60 986 %58 950 % 3,3%
Maksuvalmius
Quick ratio2,534,452,053,9630,6 672,7%
Current ratio2,534,452,053,9630,6 672,7%
Rahat ja rahavarat1981491 1538388,00 99,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %2 720 %1 979 %2 039 %2 607 %1 886 % 27,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.